změnit jazyk cz změnit jazyk sk

Články

Merino: Proč ho milovat?

Přírodní materiál s úžasnými vlastnostmi - to je vlna merino. Kvalitní termoprádlo z merino vlny, které nás dokonale ochrání před vlhkem a zimou, můžeme nosit díky ovcím pasoucím se v drsných přírodních podmínkách. Tyto horské ovce původem ze Španělska se postupně rozšířili do celého světa. V současné době patří mezi největší producenty merino vlny Nový Zéland a Austrálie.

Pod tvrdou slupkou Kyrgyzstánu

Pod tvrdou slupkou Kyrgyzstánu

Hornatý stát, kde se po pláních prohánějí divocí koně a skot, zatímco v jurtách místní ženy připravují typický nápoj z kobylího mléka zvaný kumys. Nejen to je Kyrgyzstán, kam v červenci zamířil Tomáš Karafiát, jehož srdce bije pro fotografii.

Jak se správně obléct na běhání?

Obout pohodlné boty, zapnout do sluchátek tu správnou hudbu a pak už jen zdolávat další a další metry. Ano, řeč je o běhání. O aktivitě, která je pro člověka stejně přirozená jako chůze. Nepotřebujete k ní žádné speciální vybavení, ale na čem byste neměli šetřit je kvalitní funkční oblečení a boty. A co když není úplně ideální počasí? Krásné počasí k běhání přímo vybízí, ale musíte se této aktivity vzdát kvůli nízké teplotě, vlhku nebo větru? Se správně vybraným oblečením určitě ne!

Sušené maso

Sušené maso

Sušené maso je delikatesa, která je stejně dobrá na dlouhém výšlapu, kde nezabere moc místa v batohu, i jako pochoutka k pivu nebo vínu. A připravit si takto vlastní maso není vůbec složité. Dělám to už několik let…

Vytrvalost

Vytrvalost

Jak trénovat na vysokohorskou turistiku? Jak docílit požadované vytrvalosti a pustit se například do outdoorového závodu? V tomto článku napíšu své zkušenosti z mnohých výletů a malých expedic po Evropě, Asii a také z přednášek předních českých horolezců.

GRUZIE – BIJÍCÍ SRDCE KAVKAZU

GRUZIE – BIJÍCÍ SRDCE KAVKAZU

Léto je jak stvořené k cestování. Já jsem společně s kamarády Pavlem a Jirkou podnikl dlouho plánovanou cestu do Gruzie. Pojďte společně se mnou zavzpomínat na tuhle tajuplnou a přátelskou zemi plnou kontrastů a majestátných hor.

GRUZIE – RADY PRO CESTOVATELE

GRUZIE – RADY PRO CESTOVATELE

Gruzie je krásný stát situovaný v jihozápadní Asii. Gruzie sousedí s Ruskem, Ázerbájdžánem, Arménií a Tureckem. Gruzie leží v Zakavkazsku u východního okraje Černého moře. Součástí Gruzie jsou jednotlivé autonomní republiky Adžárie, Abcházie a Jižní Osetie. Na konci článku naleznete galerii fotek, která umocní zážitky z této cesty.

Co si musíte uvědomit před cestou

Co si musíte uvědomit před cestou

Cestování a poznávání nových míst v Česku nebo třeba v Africe, úchvatné výhledy, koupání, užívání si volna - po tom touží o prázdninách každý. Vyrazte si, kam vás srdce táhne, a nohy vedou. Před cestou si však přečtěte naše tipy, aby vás na cestách nepotkali žádné nepříjemnosti ani nehody.

Systém oblékání

Systém oblékání

Pro zaručení komfortu za zimního, podzimního a částečně jarního počasí doporučujeme vrstvené oblékání. Toto oblékání se skládá ze dvou až pěti vrstev.

Jaké zvolit funkční prádlo na motorku?

Jaké zvolit funkční prádlo na motorku?

Pamatujete na dobu, kdy jste proháněli svůj první stroj? Také máte krásné vzpomínky? A pamatujete na parná léta, kdy jste měli co dělat, abyste ze sebe kombinézu dostali dolů? „Koupali“ jste se dříve ve vlastním potu? Tak přesně takové zážitky má většina nadšenců motosportu.

Termoprádlo na léto

Termoprádlo na léto

Jaké volit termoprádlo na léto? Proč nestačí bavlněné tričko? To vše se dočtete v tomto tématu. Vhodné termo na turistiku, kolo a jiné aktivní sporty.

Časté dotazy

Časté dotazy

Časté dotazy týkající se oblečení, e-shopu a obchodu.

MeTermo ušlo pořádný kus cesty

MeTermo ušlo pořádný kus cesty

Značka MeTermo přišla na trh minulý rok v červenci. Uplynulo jen šest měsíců, ovšem i za tak krátkou dobu ušli ve firmě z Kelče dalekou cestu! A to především díky spokojeným zákazníkům.

Omrzliny na nohou

Omrzliny na nohou

Tento článek byl sepsán na základě praktických zkušeností s omrzlinami. Autor si prošel všemi fázemi tohoto záludného poranění – od omrznutí, bolest a euforii z toho, že to nic není, Až po následný strach z doporučované amputace. Přes zdlouhavá hojení a komplikace s tím spojené, až k úspěšnému vyhojení.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace