změnit jazyk cz změnit jazyk sk

Časté dotazy

Časté dotazy týkající se oblečení, e-shopu a obchodu.

Mám nekonfekční postavu, je možná ušít bundu či kalhoty na míru?

Ano, jsme schopni ušít některé modely na míru. Pokud je třeba pouze prodloužit či zkrátit délku, stačí zaslat e-mail nebo zavolat. Cena by zůstala stejná.

Pokud by bylo třeba zcela upravit střih, je nutno se dostavit osobně do sídla firmy na individuální zaměření. Cena individuální úpravy představuje navýšení ceny přibližně o 35%.

 

Koupil jsem výrobek s membránou. Je potřeba jej ihned impregnovat a vyprat?

Po koupi je výrobek chráněn a není třeba jej impregnovat. Impregnování doporučujeme až poté, co výrobek nebude mít požadované vlastnosti.

S praním buďte opatrní a výrobek perte maximálně jednou do roka. V ideálním případě až při silném znečištění, drobné nečistoty lze odstranit vodou a kartáčem. Před každou impregnací je důležité vyprat výrobek tak, aby byl čistý.

 

Moje membránová bunda a kalhoty ztrácí vodotěsnost a prodyšnost. Co mám dělat?

Zakoupený výrobek časem ztrácí své vlastnosti z důvodů nošení a zašpinění. Vlastnosti se samozřejmě dají obnovit. Je ovšem důležité, abyste dodrželi základní pravidla:

1. Jestliže výrobek nemá původní prodyšnost, je to nejspíše způsobeno zanesením pórů. Ty se často zanesou potem, kouřem a mastnotou.Je tedy důležité výrobek vyprat v tekutém, speciálním pracím prostředku na membránové výrobky. Vždy se musíte řídit dle etikety na pracím prostředku a daném výrobku.

2. Snížila-li se původní vodoodpudivost, je třeba výrobek naimpregnovat. Tato vlastnost se ztrácí obvykle po dvou až třech letech nošení. Před samotnou impregnací je dobré výrobek vyprat, nechat uschnout a poté jej naimpregnovat. Z vlastní zkušenosti doporučujeme impregnační sprej. Prostředky, které se přidávají do pračky, nejsou příliš účinné. Navíc je důležité voděodpudivou složku (sprej) nanést pouze na vnějšek a souměrně po celé délce povrchu.

 

Je potřeba, aby termoprádlo bylo těsné?


Pro správnou funkčnost termoprádla je důležité, aby přiléhalo k tělu. Nemělo by ovšem nepříjemně svírat. Tam, kde termoprádlo nepřiléhá, nedochází ke kontaktu s pokožkou a jeho vlastnosti tak nejsou dostatečně využity. Není se ovšem čeho bát. MeTermo uvádí u každého výrobku tabulku velikostí. Základní pravidlo pro výběr velikosti je změřit si míry a poté si vybrat z tabulky. Jestliže se míry míjí se dvěma velikostmi, vždy vezměte tu menší. Pokud by vám vybrané boží nesedělo, garantujeme vám výměnu oblečení. Popřípadě nás můžete kontaktovat na info@metermo.cz, rádi vám poradíme.

 

Jaká je životnost termoprádla, fleccových bund a mikin ?

Životnost funkčního oblečení je ovlivněna intenzitou používání a celkovým zacházením. Obecné pravidlo uvádí: zdali vaše oblečení ztrácí vlastnosti, je potřeba jej vyměnit. Funkční a sportovní oblečení MeTermo® je ušito z kvalitních a certifikovaných materiálů, proto vám garantujeme, že při správném zacházení a používání bude jeho životnost v řádu let. Nemusíte se bát, že po několika vypráních se oblečení spere nebo se uvolní nitě.

 

Časté dotazy - 942100 - Časté dotazy

Časté dotazy

Komentáře k Časté dotazy

1
25.11.2014 22:28
Marcela

Mám dotaz jaké funkční prádlo použít při náročné fyzické práci s přechody z tepla do zimy. Jedná se o muže. Nevím jestli funkční prádlo zimní nebo letní . Při fyzické zátěži se zpotí .Pak přejde do chladu ,zimy a nemoc je na cestě. Prosím o zaslání odpovědi na email.Děkuji.

4
25.11.2014 22:38
Libor

Dobrý den,
předem děkujeme za dotaz.

Váš popis je stručný a potřeboval bych více informací. Z vašeho popisu bych doporučil coolmaxové (letní materiál) termoprádlo, jelikož jeho skvělou vlastností je, odvádění potu dostatečně rychle. Sice nehřeje, ale v tomto konkrétním případě, bych to neviděl jako nevýhodu. Když manžel bude venku, bude na sobě mít termoprádlo coolmax. Pot díky coolmax bude odváděn do další vrstvy. Díky tomu, že má na sobě mikinu, bundu popřípadě další termoprádlo (tzv. cibulové oblékání), nebude zima. Není tedy potřeba, aby jej hřálo i termoprádlo (Thermolite, Merino). Naopak, když přijde ze zimy do tepla, snadno si může sundat potřebné vrstvy tak, aby se cítil komfortně, popřípadě nesundávat žádné (což samozřejmě záleží na více okolnostech).

Proto bych v tomto případě doporučil Coolmax.
Thermolite
Hřeje + odvádí pot - zde bych viděl problém vtom, že venku by se sice cítil dobře, jelikož by jej thermolite zahřál, ale vevnitř by mu bylo horko. Nejspíše i v samotném termoprádle.

Merino
Hřeje a ne zrovna ideálně odvádí pot, což v tomto případě není vhodné, jelikož má fyzickou aktivitu a nadneseně řečeno by se koupal ve svém potu :) . Navíc vevnitř by mu opět bylo horko.

Na závěr chci podoktnout, že každý člověk je jiný a někomu je zima v 0 stupních. Někomu až při -5 stupních. Proto Vám nikdo nemůže jednoznačně doporučit, že nejlepší je to či ono.

PS: Pokud byste chtěla podrobnější informace nebo měla další otázky, můžete nám napsat e-mail nebo telefoní číslo a my Vám zavoláme. Sportovní oblečení pro nás není práce, je náš koníček :) , proto rádi předáme své zkušenosti dále.

Odpověď byla zaslána dle přání i na e-mail

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace