změnit jazyk cz změnit jazyk sk

rady a tipy

Jak se správně obléct na běhání?

Obout pohodlné boty, zapnout do sluchátek tu správnou hudbu a pak už jen zdolávat další a další metry. Ano, řeč je o běhání. O aktivitě, která je pro člověka stejně přirozená jako chůze. Nepotřebujete k ní žádné speciální vybavení, ale na čem byste neměli šetřit je kvalitní funkční oblečení a boty. A co když není úplně ideální počasí? Krásné počasí k běhání přímo vybízí, ale musíte se této aktivity vzdát kvůli nízké teplotě, vlhku nebo větru? Se správně vybraným oblečením určitě ne!

Sušené maso

Sušené maso

Sušené maso je delikatesa, která je stejně dobrá na dlouhém výšlapu, kde nezabere moc místa v batohu, i jako pochoutka k pivu nebo vínu. A připravit si takto vlastní maso není vůbec složité. Dělám to už několik let…

Vytrvalost

Vytrvalost

Jak trénovat na vysokohorskou turistiku? Jak docílit požadované vytrvalosti a pustit se například do outdoorového závodu? V tomto článku napíšu své zkušenosti z mnohých výletů a malých expedic po Evropě, Asii a také z přednášek předních českých horolezců.

Systém oblékání

Systém oblékání

Pro zaručení komfortu za zimního, podzimního a částečně jarního počasí doporučujeme vrstvené oblékání. Toto oblékání se skládá ze dvou až pěti vrstev.

Omrzliny na nohou

Omrzliny na nohou

Tento článek byl sepsán na základě praktických zkušeností s omrzlinami. Autor si prošel všemi fázemi tohoto záludného poranění – od omrznutí, bolest a euforii z toho, že to nic není, Až po následný strach z doporučované amputace. Přes zdlouhavá hojení a komplikace s tím spojené, až k úspěšnému vyhojení.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace