CZK EUR
změnit jazyk cz změnit jazyk sk

ÚDRŽBA VÝROBKŮ METERMO

Při výrobě našich produktů klademe důraz na kvalitu použitých materiálů. Aby vám produkty sloužily dlouho, je třeba se o ně náležitě starat.

Nemusíte se ovšem bát, údržba není složitá. Stačí dodržovat několik zásad.

 

Termoprádlo (funkční prádlo)

VŠEOBECNÉ INFORMACE (V každém výrobku MeTermo je přišitý štítek udržby, který upřesňuje pokyny.)

 • POKYNY OD VÝROBCE- Vždy se řiďte dle pokynů výrobce a přečtěte všitou etiketu se symboly. 
 • PRANÍ- 1) Perte ve vodě teplé maximálně 40°C.

2) Výrobky perte naruby. Zipy, zkracovače a různé součásti oblečení mohou způsobit zatržení pletenin.

3) Nepoužívejte aviváž.Vytváří film na vláknech a ucpává póry tkaniny, tím výrobky ztrácí své speciální vlastnosti, kvůli kterým si je pořizujete. Pro praní používejte nejlépe tekuté speciální prostředky pro určený materiál.

 • SUŠENÍ- Je vhodné po vyprání pověsit a nechat volně uschnout. Nedoporučujeme vysoušet v sušičkách a u přímého zdroje tepla, protože vlákna by se mohla lehce spéct.  
 • ŽEHLENÍ- Nežehlí se, protože vlákna by se mohla lehce spálit. Není to ani třeba, materiály jsou nemačkavé.
 • CO KDYŽ JSEM V PŘÍRODĚ? Stačí prádlo ručně vyprat (klidně ve studené vodě), vyždímat a nechat uschnout. Vlákno nemá téměř žádnou nasákavost, rychle schne. 

 

Fleecové materiály

VŠEOBECNÉ INFORMACE (V každém výrobku MeTermo je přišitý štítek udržby, který upřesňuje pokyny.) 

 • POKYNY OD VÝROBCE- Vždy se řiďte dle pokynů výrobce a přečtěte všitou etiketu se symboly.
 • PRANÍ- 1) Perte ve vodě teplé maximálně 40°C.  

2) Nepoužívejte aviváž. Vytváří film na vláknech a ucpává póry tkaniny, tím výrobky ztrácí své speciální vlastnosti, kvůli kterým si je pořizujete. Pro praní používejte nejlépe tekuté speciální prostředky pro určený výrobek.

3) Z vlastní zkušenosti doporučujeme prát v pračce na jemný program nebo v ruce. Je zde ovšem nebezpečí, že při praní v ruce nebude prací prostředek ideálně promíchaný. Nepoužívejte bělidlo, aviváž, nežehlete ani chemicky nečistitěte.

4) Po praní je nutné oděv vymáchat od pracího prášku.

 

 • SUŠENÍ- Je vhodné po vyprání pověsit a nechat volně uschnout. Nepokoušejte se vodu z látky odstranit kroucením a jiným deformováním výrobku. Tento způsob může výrobek nevratně poškodit. V sušičkách sušit pouze na nízkou teplotu. Nedoporučujeme sušit u přímého zdroje tepla, protože vlákna by se mohla lehce spéct.
 • DOPORUČENÍ- Záleží jak často výrobek používáte! Jinak výrobek používá vrcholový sportovec, jinak aktivní sportovec a jinak člověk, který bundu využívá pouze na běžné nošení. Čím intenzivněji používáme oblečení, tím více se nám zanášejí póry od potu. Oblečení doporučujeme prát při znečištění, nebo po častém nošení. 

 

Membránové výrobky

VŠEOBECNÉ INFORMACE (V každém výrobku MeTermo je přišitý štítek udržby, který upřesňuje pokyny.)

 • POKYNY OD VÝROBCE- Vždy se řiďte dle pokynů výrobce a přečtěte všitou etiketu se symboly.
 • PRANÍ- 1) Perte ve vodě teplé maximálně 30°C. 

2) Nepoužívejte aviváž. Narušuje voděodolnou úpravu tkaniny, ucpává póry a tím membránové výrobky ztrácí své speciální vlastnosti, kvůli kterým si je pořizujete. Pro praní používejte speciální prostředky pro membránové výrobky.

3) Z vlastní zkušenosti doporučujeme prát výrobek častěji s menším množstvím tekutého pracího prostředku, než jen občas s velkým množstvím. Prát můžete v pračce na jemný program nebo v ruce. Je zde ovšem nebezpečí, že při praní v ruce nebude prací prostředek ideálně promíchaný. Doporučujeme prát odděleně od ostatních oděvů.

4) Po praní je nutné oděv vymáchat od pracího prášku.

 • SUŠENÍ- Je vhodné po vyprání pověsit a nechat volně uschnout. Nepokoušejte se vodu z látky odstranit kroucením a jiným deformováním výrobku. Tento způsob může výrobek nevratně poškodit, hlavně membránu. Nedoporučujeme vysoušet v sušičkách a u přímého zdroje tepla, protože vlákna by se mohla lehce spéct.
 • CO KDYŽ JSEM V PŘÍRODĚ? Stačí použít studenou vodu společně s mýdlem a špínu z oděvu vykartáčovat. Tento způsob je vhodný i pro odstranění hrubých nečistot před praním.
 • IMPREGNACE- Kdy je vhodné výrobek poprvé od koupi naimpregnovat? Rada je jednoduchá. Když se voda vsakuje do svrchní látky a neztéká z povrchu je vhodná doba na impregnaci. Obvykle se tato nežádoucí vlastnost objeví po třech letech užívání (záleží jak často výrobek používáte). Obnovit impregnaci je možné použitím impregnačního prostředku. 
 • DOPORUČENÍ-  Záleží jak často výrobek používáte! Jinak výrobek používá vrcholový sportovec, jinak aktivní sportovec a jinak člověk, který bundu využívá pouze na běžné nošení. Čím intenzivněji používáme oblečení, tím více se nám zanášejí póry od potu. Oblečení doporučujeme prát až při velkém znečištění, nebo po intenzivním používání.

 

V případě jakýkoliv nejasností ohledně údržby výrobků zakoupených v našem e-shopu můžete využít VAŠE DOTAZY, které se nacházejí vlevo. Rádi vám pomůžeme!

 

© www.metermo.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace